Koi Society of Western Australia: Sydney Koi Show 2021 - click the photo for full size version

Grand Champion A


Grand Champion A
1st -
Graham & Lee Fameli
Class 6, Taisho Sanke (73cm)
Breeder: Minnamurra koi

Grand Champion B


Grand Champion B
1st -
Ian & Kate Andrews
Class 6, Utsuri (75cm)
Breeder: Bill Youl

Reserve Champion


Reserve Champion
1st -
Shayne Murray
Class 6, Non-Metallic Doitsu (70cm)
Breeder:

Jumbo Champion


Jumbo Champion
1st -
Dave Keen
Class 6, Hikari Muji (Ogon) (92cm)
Breeder: Tony Tate & Graham Warwick

Baby Champion


Baby Champion
1st -
Joe & Rita Borg
Class 1, Taisho Sanke (19.5cm)
Breeder:

Young Champion - the Ron & Max Farrugia Tribute Award


Young Champion - the Ron & Max Farrugia Tribute Award
1st -
Kim & Dung Tu
Class 2, Showa Sanshoku (27cm)
Breeder:

Dave Pogson Memorial Trophy


Dave Pogson Memorial Trophy
1st -
Greg Collins & Wayne Stoves
Class 3, Kohaku (34cm)
Breeder: Wayne Stoves and Greg Collins

The Eddie & Mary Edwins Tribute Award


The Eddie & Mary Edwins Tribute Award
1st -
Ros & Lars Lindberg
Class 4, Kohaku (49cm)
Breeder: Ros & Lars Ian & Kate

The Terry McNeil Memorial Trophy


The Terry McNeil Memorial Trophy
1st -
Ros & Lars Lindberg
Class 5, Koromo / Goshiki (54cm)
Breeder: Ros & Lars Ian & Kate

ZNA Award


ZNA Award
1st -
Ros & Lars Lindberg
Class 4, Kohaku (49cm)
Breeder: Ros & Lars Ian & Kate

Most Unique Koi


Most Unique Koi
1st -
John Rhodes
Class 5, Kinginrin B (57.5cm)
Breeder:

The Western Australia Koi Keepers Society Friendship Award


The Western Australia Koi Keepers Society Friendship Award
1st -
Mark Robinson
Class 6, Utsuri (62cm)
Breeder:

The South African Koi Keepers Friendship Award


The South African Koi Keepers Friendship Award
1st -
Michael Truong
Class 4, Hikari Muji (Ogon) (44cm)
Breeder: Michael Truong

The German KLAN Friendship Award


The German KLAN Friendship Award
1st -
DAVID CHU
Class 3, Metallic Doitsu (34cm)
Breeder:

The Nishikigoi Vereniging Nederland Friendship Award


The Nishikigoi Vereniging Nederland Friendship Award
1st -
Greg Collins & Wayne Stoves
Class 6, Kinginrin B (62cm)
Breeder: Wayne Stoves and Greg Collins

The Koi Club of Malaysia Friendship Award


The Koi Club of Malaysia Friendship Award
1st -
Mark Robinson
Class 1, Kawarimono B (19cm)
Breeder: Paul Miglionico

Hong Kong Koi Club Friendship Award


Hong Kong Koi Club Friendship Award
1st -
Robert Minett
Class 2, Utsuri (26cm)
Breeder: Gerard Macdonald

KSA President's Award


KSA President's Award
1st -
Kim & Dung Tu
Class 6, Showa Sanshoku (66cm)
Breeder:

AKA President's Award

The Vietnam Koi Club's Friendship Award


The Vietnam Koi Club's Friendship Award
1st -
Helen & Eddy Visser
Class 5, Asagi (52cm)
Breeder: Helen & Eddy Visser

Indonesia Friendship Award

The Singapore Koi Club Friendship Award


The Singapore Koi Club Friendship Award
1st -
Graham & Lee Fameli
Class 6, Kinginrin B (63cm)
Breeder: Minnamurra koi

Variety Champions


Variety Champion: Kohaku
Ros & Lars Lindberg
Class 4, Kohaku (49cm)
Breeder: Ros & Lars Ian & Kate

Variety Champion: Taisho Sanke
Kevin & Misa Wong
Class 6, Taisho Sanke (70cm)
Breeder: Kevin Wong

Variety Champion: Showa Sanshoku
Kim & Dung Tu
Class 6, Showa Sanshoku (66cm)
Breeder:

Variety Champion: Asagi
Ian & Kate Andrews
Class 4, Asagi (48cm)
Breeder: Lars & Ian

Variety Champion: Shusui
Ros & Lars Lindberg
Class 6, Shusui (68cm)
Breeder:

Variety Champion: Bekko
Robert Minett
Class 5, Bekko (57cm)
Breeder: Robert Minett

Variety Champion: Utsuri
John Rhodes
Class 6, Utsuri (65cm)
Breeder:

Variety Champion: Hikari Muji (Ogon)
Gerard & Kazuyo McDonald
Class 6, Hikari Muji (Ogon) (72cm)
Breeder:

Variety Champion: Hikari Moyomono
Ros & Lars Lindberg
Class 5, Hikari Moyomono (54cm)
Breeder: Ros & Lars Ian & Kate

Variety Champion: Hikari Utsurimono
Mark Robinson
Class 6, Hikari Utsurimono (62cm)
Breeder: Terry McNeil

Variety Champion: Metallic Doitsu
John Rhodes
Class 5, Metallic Doitsu (55cm)
Breeder:

Variety Champion: Non-Metallic Doitsu
Ros & Lars Lindberg
Class 3, Non-Metallic Doitsu (31cm)
Breeder: Ros & Lars Ian & Kate

Variety Champion: Koromo / Goshiki
Ros & Lars Lindberg
Class 5, Koromo / Goshiki (54cm)
Breeder: Ros & Lars Ian & Kate

Variety Champion: Tancho
Richard Power
Class 3, Tancho (30cm)
Breeder:

Variety Champion: Kinginrin A
Ros & Lars Lindberg
Class 6, Kinginrin A (69cm)
Breeder:

Variety Champion: Kinginrin B
Greg Collins & Wayne Stoves
Class 6, Kinginrin B (62cm)
Breeder: Wayne Stoves and Greg Collins

Variety Champion: Kawarimono A
Ian & Kate Andrews
Class 6, Kawarimono A (68cm)
Breeder: Minnamurra Koi Farm

Variety Champion: Kawarimono B
Ian & Kate Andrews
Class 6, Kawarimono B (71cm)
Breeder: John Ling

Class 6


Class 6 Kohaku
1st -
Graham & Lee Fameli
Class 6, Kohaku (63cm)
Breeder: Minnamurra koi

Class 6 Kohaku
2nd -
John Ling
Class 6, Kohaku (71cm)
Breeder: Ming

Class 6 Kohaku
3rd -
Ros & Lars Lindberg
Class 6, Kohaku (68cm)
Breeder: Ros & Lars Ian & Kate

Class 6 Taisho Sanke
1st -
Kevin & Misa Wong
Class 6, Taisho Sanke (70cm)
Breeder: Kevin Wong

Class 6 Taisho Sanke
2nd -
Dave Keen
Class 6, Taisho Sanke (72cm)
Breeder: Dave Keen

Class 6 Taisho Sanke
3rd -
Greg Collins & Wayne Stoves
Class 6, Taisho Sanke (64cm)
Breeder: Wayne Stoves and Greg Collins

Class 6 Showa Sanshoku
1st -
Kim & Dung Tu
Class 6, Showa Sanshoku (66cm)
Breeder:

Class 6 Showa Sanshoku
2nd -
Ian & Kate Andrews
Class 6, Showa Sanshoku (66cm)
Breeder: Ros & Lars Ian & Kate

Class 6 Showa Sanshoku
3rd -
Ros & Lars Lindberg
Class 6, Showa Sanshoku (62cm)
Breeder: Ros & Lars Ian & Kate

Class 6 Asagi
1st -
Mark Robinson
Class 6, Asagi (60cm)
Breeder:

Class 6 Asagi
2nd -
Greg Collins & Wayne Stoves
Class 6, Asagi (76cm)
Breeder:

Class 6 Asagi
3rd -
Gerard & Kazuyo McDonald
Class 6, Asagi (64cm)
Breeder:

Class 6 Shusui
1st -
Ros & Lars Lindberg
Class 6, Shusui (68cm)
Breeder:

Class 6 Shusui
2nd -
Gerard & Kazuyo McDonald
Class 6, Shusui (78cm)
Breeder:

Class 6 Shusui
3rd -
Gerard & Kazuyo McDonald
Class 6, Shusui (64cm)
Breeder:

Class 6 Bekko
1st -
Ian & Kate Andrews
Class 6, Bekko (65cm)
Breeder:

Class 6 Utsuri
1st -
John Rhodes
Class 6, Utsuri (65cm)
Breeder:

Class 6 Utsuri
2nd -
Mark Robinson
Class 6, Utsuri (62cm)
Breeder:

Class 6 Utsuri
3rd -
Ros & Lars Lindberg
Class 6, Utsuri (66cm)
Breeder: Ros & Lars Ian & Kate

Class 6 Hikari Muji (Ogon)
1st -
Gerard & Kazuyo McDonald
Class 6, Hikari Muji (Ogon) (72cm)
Breeder:

Class 6 Hikari Muji (Ogon)
2nd -
Heinz Zimmermann
Class 6, Hikari Muji (Ogon) (71cm)
Breeder:

Class 6 Hikari Muji (Ogon)
3rd -
Shayne Murray
Class 6, Hikari Muji (Ogon) (70cm)
Breeder:

Class 6 Hikari Moyomono
1st -
Heinz Zimmermann
Class 6, Hikari Moyomono (64cm)
Breeder:

Class 6 Hikari Moyomono
2nd -
Ros & Lars Lindberg
Class 6, Hikari Moyomono (62cm)
Breeder: Ros & Lars Ian & Kate

Class 6 Hikari Moyomono
3rd -
Gerard & Kazuyo McDonald
Class 6, Hikari Moyomono (66cm)
Breeder:

Class 6 Hikari Utsurimono
1st -
Mark Robinson
Class 6, Hikari Utsurimono (62cm)
Breeder: Terry McNeil

Class 6 Metallic Doitsu
1st -
Joe & Rita Borg
Class 6, Metallic Doitsu (70cm)
Breeder:

Class 6 Metallic Doitsu
2nd -
Heinz Zimmermann
Class 6, Metallic Doitsu (63cm)
Breeder: Bill Youl

Class 6 Metallic Doitsu
3rd -
Ian & Kate Andrews
Class 6, Metallic Doitsu (72cm)
Breeder: Terry McNeil

Class 6 Non-Metallic Doitsu
1st -
Ros & Lars Lindberg
Class 6, Non-Metallic Doitsu (67cm)
Breeder: Bill Youl

Class 6 Non-Metallic Doitsu
2nd -
Heinz Zimmermann
Class 6, Non-Metallic Doitsu (67cm)
Breeder: Heinz Zimmermann

Class 6 Non-Metallic Doitsu
3rd -
Ian & Kate Andrews
Class 6, Non-Metallic Doitsu (66cm)
Breeder: Bill Youl

Class 6 Koromo / Goshiki
1st -
Dave Keen
Class 6, Koromo / Goshiki (72cm)
Breeder: Terry McNeil

Class 6 Koromo / Goshiki
2nd -
Ros & Lars Lindberg
Class 6, Koromo / Goshiki (64cm)
Breeder:

Class 6 Koromo / Goshiki
3rd -
Heinz Zimmermann
Class 6, Koromo / Goshiki (76cm)
Breeder: Paul Miglionico/ Heinz Zimmermann

Class 6 Tancho
1st -
Graham & Lee Fameli
Class 6, Tancho (71cm)
Breeder: Minnamurra koi

Class 6 Tancho
2nd -
Joe & Rita Borg
Class 6, Tancho (60cm)
Breeder:

Class 6 Kinginrin A
1st -
Ros & Lars Lindberg
Class 6, Kinginrin A (69cm)
Breeder:

Class 6 Kinginrin A
2nd -
Vince Traino
Class 6, Kinginrin A (60cm)
Breeder: Vince Traino

Class 6 Kinginrin A
3rd -
Graham & Lee Fameli
Class 6, Kinginrin A (65cm)
Breeder: Minnamurra koi

Class 6 Kinginrin B
1st -
Greg Collins & Wayne Stoves
Class 6, Kinginrin B (62cm)
Breeder: Wayne Stoves and Greg Collins

Class 6 Kinginrin B
2nd -
Ian & Kate Andrews
Class 6, Kinginrin B (62cm)
Breeder: Minnamurra Koi Farm

Class 6 Kinginrin B
3rd -
John Rhodes
Class 6, Kinginrin B (67.5cm)
Breeder:

Class 6 Kawarimono A
1st -
Ian & Kate Andrews
Class 6, Kawarimono A (68cm)
Breeder: Minnamurra Koi Farm

Class 6 Kawarimono A
2nd -
Mark Robinson
Class 6, Kawarimono A (69cm)
Breeder: Terry McNeil

Class 6 Kawarimono B
1st -
Ian & Kate Andrews
Class 6, Kawarimono B (71cm)
Breeder: John Ling

Class 6 Kawarimono B
2nd -
Gerard & Kazuyo McDonald
Class 6, Kawarimono B (69cm)
Breeder:

Class 6 Kawarimono B
3rd -
Ros & Lars Lindberg
Class 6, Kawarimono B (78cm)
Breeder:

Class 5


Class 5 Kohaku
1st -
John & Leanne Zammit
Class 5, Kohaku (59.5cm)
Breeder:

Class 5 Kohaku
2nd -
Kevin & Misa Wong
Class 5, Kohaku (55cm)
Breeder: Kevin Wong

Class 5 Kohaku
3rd -
Vince Traino
Class 5, Kohaku (55cm)
Breeder: Vince Traino

Class 5 Taisho Sanke
1st -
Dave Keen
Class 5, Taisho Sanke (54cm)
Breeder: Dave Keen

Class 5 Taisho Sanke
2nd -
Kevin & Misa Wong
Class 5, Taisho Sanke (57cm)
Breeder: Kevin Wong

Class 5 Taisho Sanke
3rd -
Heinz Zimmermann
Class 5, Taisho Sanke (58cm)
Breeder: Ron and Max Farrugia

Class 5 Showa Sanshoku
1st -
Heinz Zimmermann
Class 5, Showa Sanshoku (58cm)
Breeder: Agus Djafar

Class 5 Showa Sanshoku
2nd -
Ros & Lars Lindberg
Class 5, Showa Sanshoku (57cm)
Breeder: Ros & Lars Ian & Kate

Class 5 Showa Sanshoku
3rd -
Joe & Rita Borg
Class 5, Showa Sanshoku (55cm)
Breeder:

Class 5 Asagi
1st -
Helen & Eddy Visser
Class 5, Asagi (52cm)
Breeder: Helen & Eddy Visser

Class 5 Asagi
2nd -
Joe & Rita Borg
Class 5, Asagi (57cm)
Breeder:

Class 5 Asagi
3rd -
Mark Robinson
Class 5, Asagi (51cm)
Breeder: Ron and max

Class 5 Bekko
1st -
Robert Minett
Class 5, Bekko (57cm)
Breeder: Robert Minett

Class 5 Utsuri
1st -
Kim & Dung Tu
Class 5, Utsuri (58cm)
Breeder:

Class 5 Utsuri
2nd -
Heinz Zimmermann
Class 5, Utsuri (59cm)
Breeder:

Class 5 Utsuri
3rd -
Joe & Rita Borg
Class 5, Utsuri (55cm)
Breeder:

Class 5 Hikari Muji (Ogon)
1st -
Heinz Zimmermann
Class 5, Hikari Muji (Ogon) (56cm)
Breeder: Heinz Zimmermann

Class 5 Hikari Muji (Ogon)
2nd -
TK Hing
Class 5, Hikari Muji (Ogon) (52cm)
Breeder:

Class 5 Hikari Muji (Ogon)
3rd -
Ian & Kate Andrews
Class 5, Hikari Muji (Ogon) (57cm)
Breeder: Ian & Steve Levi

Class 5 Hikari Moyomono
1st -
Ros & Lars Lindberg
Class 5, Hikari Moyomono (54cm)
Breeder: Ros & Lars Ian & Kate

Class 5 Hikari Moyomono
2nd -
Graham & Lee Fameli
Class 5, Hikari Moyomono (55cm)
Breeder: Minnamurra koi

Class 5 Hikari Moyomono
3rd -
Heinz Zimmermann
Class 5, Hikari Moyomono (52cm)
Breeder: Paul Miglionico/Heinz Zimmermann

Class 5 Hikari Utsurimono
1st -
Ian & Kate Andrews
Class 5, Hikari Utsurimono (54cm)
Breeder: Minnamurra Koi Farm

Class 5 Hikari Utsurimono
2nd -
Gerard & Kazuyo McDonald
Class 5, Hikari Utsurimono (52cm)
Breeder:

Class 5 Metallic Doitsu
1st -
John Rhodes
Class 5, Metallic Doitsu (55cm)
Breeder:

Class 5 Metallic Doitsu
2nd -
Joe & Rita Borg
Class 5, Metallic Doitsu (55cm)
Breeder:

Class 5 Metallic Doitsu
3rd -
Graham & Lee Fameli
Class 5, Metallic Doitsu (53cm)
Breeder: Minnamurra koi

Class 5 Non-Metallic Doitsu
1st -
Paul Miglionico
Class 5, Non-Metallic Doitsu (52cm)
Breeder:

Class 5 Non-Metallic Doitsu
2nd -
Heinz Zimmermann
Class 5, Non-Metallic Doitsu (55cm)
Breeder: Heinz Zimmermann

Class 5 Non-Metallic Doitsu
3rd -
Paul Miglionico
Class 5, Non-Metallic Doitsu (59cm)
Breeder:

Class 5 Koromo / Goshiki
1st -
Ros & Lars Lindberg
Class 5, Koromo / Goshiki (54cm)
Breeder: Ros & Lars Ian & Kate

Class 5 Koromo / Goshiki
2nd -
Joe & Rita Borg
Class 5, Koromo / Goshiki (55cm)
Breeder:

Class 5 Koromo / Goshiki
3rd -
Gerard & Kazuyo McDonald
Class 5, Koromo / Goshiki (58cm)
Breeder:

Class 5 Tancho
1st -
John & Leanne Zammit
Class 5, Tancho (52cm)
Breeder:

Class 5 Tancho
2nd -
Joe & Rita Borg
Class 5, Tancho (55cm)
Breeder:

Class 5 Tancho
3rd -
Michael Truong
Class 5, Tancho (56cm)
Breeder: Michael Truong

Class 5 Kinginrin A
1st -
Shayne Murray
Class 5, Kinginrin A (55cm)
Breeder: Graham Fameli

Class 5 Kinginrin A
2nd -
Ros & Lars Lindberg
Class 5, Kinginrin A (52cm)
Breeder: Ralf Boehner

Class 5 Kinginrin A
3rd -
Ian & Kate Andrews
Class 5, Kinginrin A (55cm)
Breeder: Terry McNeil

Class 5 Kinginrin B
1st -
Gerard & Kazuyo McDonald
Class 5, Kinginrin B (57cm)
Breeder:

Class 5 Kinginrin B
2nd -
Robert Minett
Class 5, Kinginrin B (58cm)
Breeder: Robert Minett

Class 5 Kinginrin B
3rd -
Ngoc Tran
Class 5, Kinginrin B (52cm)
Breeder:

Class 5 Kawarimono A
1st -
TK Hing
Class 5, Kawarimono A (54cm)
Breeder:

Class 5 Kawarimono A
2nd -
DAVID CHU
Class 5, Kawarimono A (55cm)
Breeder:

Class 5 Kawarimono A
3rd -
Ian & Kate Andrews
Class 5, Kawarimono A (51cm)
Breeder: Terry McNeil

Class 5 Kawarimono B
1st -
John & Leanne Zammit
Class 5, Kawarimono B (55cm)
Breeder:

Class 5 Kawarimono B
2nd -
John & Leanne Zammit
Class 5, Kawarimono B (52cm)
Breeder:

Class 4


Class 4 Kohaku
1st -
Ros & Lars Lindberg
Class 4, Kohaku (49cm)
Breeder: Ros & Lars Ian & Kate

Class 4 Kohaku
2nd -
Greg Collins & Wayne Stoves
Class 4, Kohaku (45cm)
Breeder: Wayne Stoves and Greg Collins

Class 4 Kohaku
3rd -
Shayne Murray
Class 4, Kohaku (41cm)
Breeder: Graham Fameli

Class 4 Taisho Sanke
1st -
John Ling
Class 4, Taisho Sanke (44cm)
Breeder: John Ling

Class 4 Taisho Sanke
2nd -
Kevin & Misa Wong
Class 4, Taisho Sanke (45cm)
Breeder: Kevin Wong

Class 4 Taisho Sanke
3rd -
TK Hing
Class 4, Taisho Sanke (48cm)
Breeder:

Class 4 Showa Sanshoku
1st -
Kevin & Misa Wong
Class 4, Showa Sanshoku (48cm)
Breeder: Kevin Wong

Class 4 Showa Sanshoku
2nd -
Joe & Rita Borg
Class 4, Showa Sanshoku (46cm)
Breeder:

Class 4 Showa Sanshoku
3rd -
Vince Traino
Class 4, Showa Sanshoku (45cm)
Breeder: Vince Traino

Class 4 Asagi
1st -
Ian & Kate Andrews
Class 4, Asagi (48cm)
Breeder: Lars & Ian

Class 4 Asagi
2nd -
Sam & Leonie Grech
Class 4, Asagi (48cm)
Breeder: Helen & Eddy Visser

Class 4 Shusui
1st -
Helen & Eddy Visser
Class 4, Shusui (49cm)
Breeder: Helen & Eddy Visser

Class 4 Shusui
2nd -
Ros & Lars Lindberg
Class 4, Shusui (44cm)
Breeder:

Class 4 Shusui
3rd -
Paul Miglionico
Class 4, Shusui (45cm)
Breeder:

Class 4 Bekko
1st -
Heinz Zimmermann
Class 4, Bekko (43cm)
Breeder:

Class 4 Utsuri
1st -
John Ling
Class 4, Utsuri (46cm)
Breeder: John Ling

Class 4 Hikari Muji (Ogon)
1st -
Michael Truong
Class 4, Hikari Muji (Ogon) (44cm)
Breeder: Michael Truong

Class 4 Hikari Muji (Ogon)
2nd -
Gerard & Kazuyo McDonald
Class 4, Hikari Muji (Ogon) (43cm)
Breeder:

Class 4 Hikari Muji (Ogon)
3rd -
Ngoc Tran
Class 4, Hikari Muji (Ogon) (45cm)
Breeder:

Class 4 Hikari Moyomono
1st -
Kim & Dung Tu
Class 4, Hikari Moyomono (43cm)
Breeder:

Class 4 Hikari Moyomono
2nd -
John & Leanne Zammit
Class 4, Hikari Moyomono (40.5cm)
Breeder:

Class 4 Hikari Moyomono
3rd -
Mark Robinson
Class 4, Hikari Moyomono (41cm)
Breeder: Mark Robinson

Class 4 Hikari Utsurimono
1st -
Heinz Zimmermann
Class 4, Hikari Utsurimono (48cm)
Breeder: Bill Youl

Class 4 Hikari Utsurimono
2nd -
Robert Minett
Class 4, Hikari Utsurimono (44cm)
Breeder: Robert Minett

Class 4 Hikari Utsurimono
3rd -
Kim & Dung Tu
Class 4, Hikari Utsurimono (48cm)
Breeder:

Class 4 Metallic Doitsu
1st -
Joe & Rita Borg
Class 4, Metallic Doitsu (41cm)
Breeder:

Class 4 Metallic Doitsu
2nd -
TK Hing
Class 4, Metallic Doitsu (42cm)
Breeder:

Class 4 Metallic Doitsu
3rd -
Heinz Zimmermann
Class 4, Metallic Doitsu (41cm)
Breeder: Ron and Max Farruigia

Class 4 Non-Metallic Doitsu
1st -
Joe & Rita Borg
Class 4, Non-Metallic Doitsu (46cm)
Breeder:

Class 4 Non-Metallic Doitsu
2nd -
Michael Truong
Class 4, Non-Metallic Doitsu (41cm)
Breeder: Michael Truong

Class 4 Non-Metallic Doitsu
3rd -
DAVID CHU
Class 4, Non-Metallic Doitsu (42cm)
Breeder:

Class 4 Koromo / Goshiki
1st -
Michael Truong
Class 4, Koromo / Goshiki (42cm)
Breeder: Michael Truong

Class 4 Koromo / Goshiki
2nd -
Sam & Leonie Grech
Class 4, Koromo / Goshiki (42cm)
Breeder: Sam & Leonie Grech

Class 4 Koromo / Goshiki
3rd -
Paul Miglionico
Class 4, Koromo / Goshiki (45cm)
Breeder:

Class 4 Tancho
1st -
Paul Miglionico
Class 4, Tancho (49cm)
Breeder:

Class 4 Tancho
2nd -
Graham & Lee Fameli
Class 4, Tancho (42cm)
Breeder: Minnamurra koi

Class 4 Tancho
3rd -
Heinz Zimmermann
Class 4, Tancho (44cm)
Breeder: Terry McNeil

Class 4 Kinginrin A
1st -
Robert Minett
Class 4, Kinginrin A (49.5cm)
Breeder: Robert Minett

Class 4 Kinginrin A
2nd -
Joe & Rita Borg
Class 4, Kinginrin A (41cm)
Breeder:

Class 4 Kinginrin A
3rd -
DAVID CHU
Class 4, Kinginrin A (42cm)
Breeder:

Class 4 Kinginrin B
1st -
Michael Truong
Class 4, Kinginrin B (45cm)
Breeder: Michael Truong

Class 4 Kinginrin B
2nd -
John HARRIMAN
Class 4, Kinginrin B (42cm)
Breeder:

Class 4 Kawarimono A
1st -
Bradley Bradley
Class 4, Kawarimono A (46cm)
Breeder: Bradley Bradley

Class 4 Kawarimono B
1st -
Bradley Bradley
Class 4, Kawarimono B (47cm)
Breeder: Bradley Bradley

Class 4 Kawarimono B
2nd -
Bradley Bradley
Class 4, Kawarimono B (45cm)
Breeder: Bradley Bradley

Class 3


Class 3 Kohaku
1st -
Greg Collins & Wayne Stoves
Class 3, Kohaku (34cm)
Breeder: Wayne Stoves and Greg Collins

Class 3 Kohaku
2nd -
John Ling
Class 3, Kohaku (35cm)
Breeder: John Ling

Class 3 Kohaku
3rd -
Ian & Kate Andrews
Class 3, Kohaku (38cm)
Breeder: Collins Stoves

Class 3 Taisho Sanke
1st -
Kim & Dung Tu
Class 3, Taisho Sanke (37cm)
Breeder:

Class 3 Taisho Sanke
2nd -
Joe & Rita Borg
Class 3, Taisho Sanke (36cm)
Breeder:

Class 3 Taisho Sanke
3rd -
Richard Power
Class 3, Taisho Sanke (30.5cm)
Breeder:

Class 3 Showa Sanshoku
1st -
Greg Collins & Wayne Stoves
Class 3, Showa Sanshoku (39cm)
Breeder: Wayne Stoves and Greg Collins

Class 3 Showa Sanshoku
2nd -
Greg Collins & Wayne Stoves
Class 3, Showa Sanshoku (34cm)
Breeder: Wayne Stoves and Greg Collins

Class 3 Showa Sanshoku
3rd -
Joe & Rita Borg
Class 3, Showa Sanshoku (39.5cm)
Breeder:

Class 3 Asagi
1st -
DAVID CHU
Class 3, Asagi (32cm)
Breeder:

Class 3 Asagi
2nd -
Robert Minett
Class 3, Asagi (34cm)
Breeder: Robert minett

Class 3 Asagi
3rd -
John HARRIMAN
Class 3, Asagi (36cm)
Breeder:

Class 3 Shusui
1st -
Sam & Leonie Grech
Class 3, Shusui (32cm)
Breeder: Helen & Eddy Visser

Class 3 Shusui
2nd -
Sam & Leonie Grech
Class 3, Shusui (32cm)
Breeder: Helen & Eddy Visser

Class 3 Shusui
3rd -
Helen & Eddy Visser
Class 3, Shusui (32cm)
Breeder: Helen & Eddy Visser

Class 3 Bekko
1st -
Robert Minett
Class 3, Bekko (36cm)
Breeder: Robert Minett

Class 3 Bekko
2nd -
Kevin & Misa Wong
Class 3, Bekko (35cm)
Breeder: Kevin Wong

Class 3 Bekko
3rd -
Helen & Eddy Visser
Class 3, Bekko (38cm)
Breeder:

Class 3 Utsuri
1st -
Heinz Zimmermann
Class 3, Utsuri (39cm)
Breeder: Heinz Zimermann

Class 3 Utsuri
2nd -
Robert Minett
Class 3, Utsuri (31cm)
Breeder: Gerard Macdonald

Class 3 Utsuri
3rd -
Gerard & Kazuyo McDonald
Class 3, Utsuri (34cm)
Breeder:

Class 3 Hikari Muji (Ogon)
1st -
Greg Collins & Wayne Stoves
Class 3, Hikari Muji (Ogon) (35cm)
Breeder: Wayne Stoves and Greg Collins

Class 3 Hikari Muji (Ogon)
2nd -
Mark Robinson
Class 3, Hikari Muji (Ogon) (39cm)
Breeder: Mark Robinson

Class 3 Hikari Muji (Ogon)
3rd -
Paul Miglionico
Class 3, Hikari Muji (Ogon) (35cm)
Breeder:

Class 3 Hikari Moyomono
1st -
Shaun Arnold
Class 3, Hikari Moyomono (30cm)
Breeder:

Class 3 Hikari Moyomono
2nd -
Helen & Eddy Visser
Class 3, Hikari Moyomono (34cm)
Breeder:

Class 3 Hikari Moyomono
3rd -
TK Hing
Class 3, Hikari Moyomono (32cm)
Breeder:

Class 3 Hikari Utsurimono
1st -
Bradley Bradley
Class 3, Hikari Utsurimono (38cm)
Breeder: Bradley Bradley

Class 3 Hikari Utsurimono
2nd -
John HARRIMAN
Class 3, Hikari Utsurimono (36cm)
Breeder:

Class 3 Hikari Utsurimono
3rd -
Gerard & Kazuyo McDonald
Class 3, Hikari Utsurimono (39cm)
Breeder:

Class 3 Metallic Doitsu
1st -
DAVID CHU
Class 3, Metallic Doitsu (34cm)
Breeder:

Class 3 Metallic Doitsu
2nd -
Robert Minett
Class 3, Metallic Doitsu (39cm)
Breeder: Robert Minett

Class 3 Metallic Doitsu
3rd -
DAVID CHU
Class 3, Metallic Doitsu (35cm)
Breeder:

Class 3 Non-Metallic Doitsu
1st -
Ros & Lars Lindberg
Class 3, Non-Metallic Doitsu (31cm)
Breeder: Ros & Lars Ian & Kate

Class 3 Non-Metallic Doitsu
2nd -
Heinz Zimmermann
Class 3, Non-Metallic Doitsu (39cm)
Breeder: Heinz Zimmermann/ Paul Miglionico

Class 3 Non-Metallic Doitsu
3rd -
Michael Truong
Class 3, Non-Metallic Doitsu (38cm)
Breeder: Michael Truong

Class 3 Koromo / Goshiki
1st -
Kim & Dung Tu
Class 3, Koromo / Goshiki (37cm)
Breeder:

Class 3 Koromo / Goshiki
2nd -
Mark Robinson
Class 3, Koromo / Goshiki (32cm)
Breeder: Paul Miglionico

Class 3 Koromo / Goshiki
3rd -
Sunuy Sun
Class 3, Koromo / Goshiki (36cm)
Breeder:

Class 3 Tancho
1st -
Richard Power
Class 3, Tancho (30cm)
Breeder:

Class 3 Tancho
2nd -
Sam & Leonie Grech
Class 3, Tancho (32cm)
Breeder: Sam & Leonie Grech

Class 3 Tancho
3rd -
Joe & Rita Borg
Class 3, Tancho (32cm)
Breeder:

Class 3 Kinginrin A
1st -
Ian & Kate Andrews
Class 3, Kinginrin A (31cm)
Breeder: Terry McNeil

Class 3 Kinginrin A
2nd -
Sunuy Sun
Class 3, Kinginrin A (30cm)
Breeder:

Class 3 Kinginrin A
3rd -
John HARRIMAN
Class 3, Kinginrin A (33cm)
Breeder:

Class 3 Kinginrin B
1st -
Ngoc Tran
Class 3, Kinginrin B (34cm)
Breeder:

Class 3 Kinginrin B
2nd -
Helen & Eddy Visser
Class 3, Kinginrin B (39cm)
Breeder:

Class 3 Kinginrin B
3rd -
DAVID CHU
Class 3, Kinginrin B (32cm)
Breeder:

Class 3 Kawarimono A
1st -
Bradley Bradley
Class 3, Kawarimono A (34cm)
Breeder: Bradley Bradley

Class 3 Kawarimono A
2nd -
Shayne Murray
Class 3, Kawarimono A (33cm)
Breeder: Graham Fameli

Class 3 Kawarimono A
3rd -
Gerard & Kazuyo McDonald
Class 3, Kawarimono A (39cm)
Breeder:

Class 3 Kawarimono B
1st -
DAVID CHU
Class 3, Kawarimono B (38cm)
Breeder:

Class 2


Class 2 Kohaku
1st -
Greg Collins & Wayne Stoves
Class 2, Kohaku (29cm)
Breeder: Wayne Stoves and Greg Collins

Class 2 Kohaku
2nd -
Ngoc Tran
Class 2, Kohaku (22cm)
Breeder:

Class 2 Kohaku
3rd -
Joe & Rita Borg
Class 2, Kohaku (26cm)
Breeder:

Class 2 Taisho Sanke
1st -
Richard Power
Class 2, Taisho Sanke (29cm)
Breeder:

Class 2 Taisho Sanke
2nd -
Kim & Dung Tu
Class 2, Taisho Sanke (29.5cm)
Breeder:

Class 2 Taisho Sanke
3rd -
Kim & Dung Tu
Class 2, Taisho Sanke (29.5cm)
Breeder:

Class 2 Showa Sanshoku
1st -
Kim & Dung Tu
Class 2, Showa Sanshoku (27cm)
Breeder:

Class 2 Showa Sanshoku
2nd -
Joe & Rita Borg
Class 2, Showa Sanshoku (20.5cm)
Breeder:

Class 2 Showa Sanshoku
3rd -
Greg Collins & Wayne Stoves
Class 2, Showa Sanshoku (27cm)
Breeder: Wayne Stoves and Greg Collins

Class 2 Asagi
1st -
Gerard & Kazuyo McDonald
Class 2, Asagi (25cm)
Breeder:

Class 2 Asagi
2nd -
DAVID CHU
Class 2, Asagi (29cm)
Breeder:

Class 2 Shusui
1st -
Helen & Eddy Visser
Class 2, Shusui (25cm)
Breeder: Helen & Eddy Visser

Class 2 Shusui
2nd -
Joe & Rita Borg
Class 2, Shusui (26cm)
Breeder:

Class 2 Shusui
3rd -
TK Hing
Class 2, Shusui (25cm)
Breeder:

Class 2 Bekko
1st -
Joe & Rita Borg
Class 2, Bekko (27cm)
Breeder:

Class 2 Bekko
2nd -
DAVID CHU
Class 2, Bekko (29cm)
Breeder:

Class 2 Bekko
3rd -
Kevin & Misa Wong
Class 2, Bekko (22cm)
Breeder: Kevin Wong

Class 2 Utsuri
1st -
Robert Minett
Class 2, Utsuri (26cm)
Breeder: Gerard Macdonald

Class 2 Utsuri
2nd -
Mark Robinson
Class 2, Utsuri (25cm)
Breeder: Mark Robinson

Class 2 Hikari Muji (Ogon)
1st -
Paul Miglionico
Class 2, Hikari Muji (Ogon) (29cm)
Breeder:

Class 2 Hikari Muji (Ogon)
2nd -
Gerard & Kazuyo McDonald
Class 2, Hikari Muji (Ogon) (23cm)
Breeder:

Class 2 Hikari Muji (Ogon)
3rd -
DAVID CHU
Class 2, Hikari Muji (Ogon) (25cm)
Breeder:

Class 2 Hikari Moyomono
1st -
Gerard & Kazuyo McDonald
Class 2, Hikari Moyomono (29cm)
Breeder:

Class 2 Hikari Moyomono
2nd -
DAVID CHU
Class 2, Hikari Moyomono (29cm)
Breeder:

Class 2 Hikari Moyomono
3rd -
Gerard & Kazuyo McDonald
Class 2, Hikari Moyomono (26cm)
Breeder:

Class 2 Hikari Utsurimono
1st -
Mark Robinson
Class 2, Hikari Utsurimono (29cm)
Breeder: Mark Robinson

Class 2 Hikari Utsurimono
2nd -
Mark Robinson
Class 2, Hikari Utsurimono (25cm)
Breeder: Mark Robinson

Class 2 Hikari Utsurimono
3rd -
Gerard & Kazuyo McDonald
Class 2, Hikari Utsurimono (25cm)
Breeder:

Class 2 Metallic Doitsu
1st -
Gerard & Kazuyo McDonald
Class 2, Metallic Doitsu (21cm)
Breeder:

Class 2 Metallic Doitsu
2nd -
DAVID CHU
Class 2, Metallic Doitsu (25cm)
Breeder:

Class 2 Metallic Doitsu
3rd -
DAVID CHU
Class 2, Metallic Doitsu (24cm)
Breeder:

Class 2 Non-Metallic Doitsu
1st -
Ngoc Tran
Class 2, Non-Metallic Doitsu (28cm)
Breeder:

Class 2 Koromo / Goshiki
1st -
Richard Power
Class 2, Koromo / Goshiki (26cm)
Breeder:

Class 2 Koromo / Goshiki
2nd -
Sunuy Sun
Class 2, Koromo / Goshiki (25cm)
Breeder:

Class 2 Koromo / Goshiki
3rd -
Graham & Lee Fameli
Class 2, Koromo / Goshiki (28cm)
Breeder: Minnamurra koi

Class 2 Tancho
1st -
Ngoc Tran
Class 2, Tancho (25cm)
Breeder:

Class 2 Kinginrin A
1st -
Kim & Dung Tu
Class 2, Kinginrin A (28cm)
Breeder:

Class 2 Kinginrin A
2nd -
Gerard & Kazuyo McDonald
Class 2, Kinginrin A (20cm)
Breeder:

Class 2 Kinginrin A
3rd -
Joe & Rita Borg
Class 2, Kinginrin A (23cm)
Breeder:

Class 2 Kinginrin B
1st -
Robert Minett
Class 2, Kinginrin B (29cm)
Breeder: Robert Minett

Class 2 Kinginrin B
2nd -
Sunuy Sun
Class 2, Kinginrin B (26cm)
Breeder:

Class 2 Kinginrin B
3rd -
Robert Minett
Class 2, Kinginrin B (29cm)
Breeder: Gerard Macdonald

Class 2 Kawarimono A
1st -
Mark Robinson
Class 2, Kawarimono A (25cm)
Breeder: Paul Miglionico

Class 2 Kawarimono B
1st -
Kim & Dung Tu
Class 2, Kawarimono B (26cm)
Breeder:

Class 2 Kawarimono B
2nd -
DAVID CHU
Class 2, Kawarimono B (28cm)
Breeder:

Class 2 Kawarimono B
3rd -
Mark Robinson
Class 2, Kawarimono B (27cm)
Breeder: Paul Miglionico

Class 1


Class 1 Kohaku
1st -
Ngoc Tran
Class 1, Kohaku (16cm)
Breeder:

Class 1 Kohaku
2nd -
Joe & Rita Borg
Class 1, Kohaku (15cm)
Breeder:

Class 1 Kohaku
3rd -
Jimmy Tran
Class 1, Kohaku (18cm)
Breeder:

Class 1 Taisho Sanke
1st -
Joe & Rita Borg
Class 1, Taisho Sanke (19.5cm)
Breeder:

Class 1 Taisho Sanke
2nd -
Graham & Lee Fameli
Class 1, Taisho Sanke (17cm)
Breeder: Minnamurra koi

Class 1 Taisho Sanke
3rd -
John & Leanne Zammit
Class 1, Taisho Sanke (19cm)
Breeder: John & Leanne

Class 1 Showa Sanshoku
1st -
Mark Robinson
Class 1, Showa Sanshoku (19cm)
Breeder: Mark Robinson

Class 1 Showa Sanshoku
2nd -
Patrick & Paul Taylor
Class 1, Showa Sanshoku (16cm)
Breeder:

Class 1 Showa Sanshoku
3rd -
Graham & Lee Fameli
Class 1, Showa Sanshoku (15cm)
Breeder: Minnamurra koi

Class 1 Asagi
1st -
Chris Miglionico
Class 1, Asagi (16cm)
Breeder:

Class 1 Shusui
1st -
Ngoc Tran
Class 1, Shusui (19cm)
Breeder:

Class 1 Shusui
2nd -
Chris Miglionico
Class 1, Shusui (14cm)
Breeder:

Class 1 Shusui
3rd -
Chris Miglionico
Class 1, Shusui (16cm)
Breeder:

Class 1 Bekko
1st -
Graham & Lee Fameli
Class 1, Bekko (16cm)
Breeder: Minnamurra koi

Class 1 Bekko
2nd -
Graham & Lee Fameli
Class 1, Bekko (18cm)
Breeder: Minnamurra koi

Class 1 Bekko
3rd -
Ngoc Tran
Class 1, Bekko (19.5cm)
Breeder:

Class 1 Utsuri
1st -
Mark Robinson
Class 1, Utsuri (19cm)
Breeder: Mark Robinson

Class 1 Utsuri
2nd -
Patrick & Paul Taylor
Class 1, Utsuri (12cm)
Breeder:

Class 1 Hikari Muji (Ogon)
1st -
Liesa & Ken Wenham
Class 1, Hikari Muji (Ogon) (17cm)
Breeder:

Class 1 Hikari Muji (Ogon)
2nd -
Joe & Rita Borg
Class 1, Hikari Muji (Ogon) (19cm)
Breeder:

Class 1 Hikari Muji (Ogon)
3rd -
Patrick & Paul Taylor
Class 1, Hikari Muji (Ogon) (19cm)
Breeder:

Class 1 Hikari Moyomono
1st -
Ngoc Tran
Class 1, Hikari Moyomono (18.5cm)
Breeder:

Class 1 Metallic Doitsu
1st -
Mike & Linda Riley
Class 1, Metallic Doitsu (19.5cm)
Breeder:

Class 1 Metallic Doitsu
2nd -
Patrick & Paul Taylor
Class 1, Metallic Doitsu (18cm)
Breeder:

Class 1 Metallic Doitsu
3rd -
Patrick & Paul Taylor
Class 1, Metallic Doitsu (19cm)
Breeder:

Class 1 Non-Metallic Doitsu
1st -
Chris Miglionico
Class 1, Non-Metallic Doitsu (16cm)
Breeder:

Class 1 Non-Metallic Doitsu
2nd -
Graham & Lee Fameli
Class 1, Non-Metallic Doitsu (16cm)
Breeder: Minnamurra koi

Class 1 Non-Metallic Doitsu
3rd -
Graham & Lee Fameli
Class 1, Non-Metallic Doitsu (12cm)
Breeder: Minnamurra koi

Class 1 Koromo / Goshiki
1st -
Graham & Lee Fameli
Class 1, Koromo / Goshiki (15cm)
Breeder: Minnamurra koi

Class 1 Koromo / Goshiki
2nd -
Joe & Rita Borg
Class 1, Koromo / Goshiki (18cm)
Breeder:

Class 1 Koromo / Goshiki
3rd -
Mike & Linda Riley
Class 1, Koromo / Goshiki (19cm)
Breeder: Mike Riley

Class 1 Tancho
1st -
Sunuy Sun
Class 1, Tancho (16cm)
Breeder:

Class 1 Tancho
2nd -
John Ling
Class 1, Tancho (13cm)
Breeder: John Ling

Class 1 Kinginrin A
1st -
Robert Minett
Class 1, Kinginrin A (19cm)
Breeder: Robert Minett

Class 1 Kinginrin A
2nd -
Joe & Rita Borg
Class 1, Kinginrin A (18cm)
Breeder:

Class 1 Kinginrin A
3rd -
Gerard & Kazuyo McDonald
Class 1, Kinginrin A (19.5cm)
Breeder:

Class 1 Kinginrin B
1st -
Graham & Lee Fameli
Class 1, Kinginrin B (13cm)
Breeder: Minnamurra koi

Class 1 Kinginrin B
2nd -
Robert Minett
Class 1, Kinginrin B (19cm)
Breeder: Robert Minett

Class 1 Kinginrin B
3rd -
Mark Robinson
Class 1, Kinginrin B ( 19cm)
Breeder: Paul Miglionico

Class 1 Kawarimono A
1st -
Mike & Linda Riley
Class 1, Kawarimono A (17cm)
Breeder:

Class 1 Kawarimono A
2nd -
Robert Minett
Class 1, Kawarimono A (19cm)
Breeder: Robert Minett

Class 1 Kawarimono B
1st -
Mark Robinson
Class 1, Kawarimono B (19cm)
Breeder: Paul Miglionico